top of page
Lavender Fields

Serence Tarım ve Hayvancılık

2012 yılında ülkemizin tarım ve hayvancılık taleplerine kaliteli, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir çözüm sunmak amacıyla, İstanbul'da faaliyete başlayan firmamız, Kırklareli ilimizde kendi ekim alanlarını tedarik etmeye başlamıştır. 2019 yılına kadar Trakya bölgemizin hayvancılık tabanlı yem ihtiyaçlarını karşılamak adına yerel bir çok üretici ile işbirlikleri yapmıştır. 

2019 yılında katma değeri yüksek tıbbi-aromatik bitkiler alanında çalışmalara başlayarak, 200 dekarlık bir üretim, araştırma ve geliştirme ekim alanı açmıştır. Hali hazırda bu arazilerimizde lavander angustifolia, yerel adıyla yağlık lavanta ekibimi yapılmıştır. 

Bunun yanı sıra her yıl 1,600 dekarlık ayçiçeği, tritikale, buğday ve benzeri tarım ürünleri ekerek ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. 

Amacımız, gelişen teknolojiye tam adaptasyon ile, verimli, sürdürülebilir ve rekabetçi bir üretim merkezi olarak, ülkemiz ekonomisine hem ürünlerimizle hem de ithalat ile destek olmaktır. Topraklarımızın sadece ticarileştirilmesi değil, verimsiz topraklarımızı tarıma kazandırma, ağaçlandırma ve endüstriyel tarıma destek üniteleri için yer tahsis etme içinde yatırımlarımıza devam etmekteyiz. 


Bölgemizde varolan küçük ve orta ölçekli üreticilerimizin yanında, onlara üretim, satış ve pazarlama alanında destek olarak, bölgesel ekonomiyi kaldırma yolunda hedeflerimize ilerliyoruz.

Ekilmeyen yer kalmasın, gelecek için tarım...
 
bottom of page